שיפוצים

פּוֹעֶלֶת מילוּלִית

הקיץ שעבר היה שחוק כמו צמיגים ישנים של אופני הרים חבוטים, שמישהו שכח זמן רב מדי בשמש. ונציה, לונדון, פריז, האַנדים, בהמאס, קוֹס, איקרוס, יוון, טורקיז, אבני טורקיז מדהאב, עיניי טורקיז סקנדינביות משומשות, מפוחלצות, נונצ'אקו, קלוד ואן-דם, דאאם חאאם, דאאם חאאם, מאפרת נירוסטה פרחונית מרומניה, ציפיות רקומות ממלון באנטליה, הכול הלך, הכול טס דרכה, האוויר היה כבד משמות, חגורת הבטון שלו קורסת, לא תומכת בקירותיהם של השמות שפעם ריחפו איתה בקלילות של בועות סבון מסטוליות.

   עכשיו הקנאה שלה חדרה לתוכם, מחוררת את המילוי העדין שלהם, מדרדרת אותם למטה, במורד שמונים המדרגות, והם נעשו כבדים כמו שק המלט שקבלן השיפוצים שבח חפיף השאיר בחדר המדרגות, מול הדלת שלה, קודח לה את החלומות בשבע בבוקר כל יולי-אוגוסט, מלקק את הדירה המתעצבת מעבר לקיר המשותף, שולח את הפועלים שלו לדפוק לה על הדלת בין שבע לתשע לפנות בוקר,

  

 'תביאי מפתח לגג, בובה, איפה בעלך, מותק', עד שנמאס לה והיא פתחה, מעמידה…

View original post 101 מילים נוספות

 • כללי

2 תגובות בנושא “שיפוצים

 1. שיפוצים מהם?
  המושג 'שיפוצים' הוא רב-משמעויות – טכניות, פסיכולוגיות, מיסטיות לעתים. כשאתה משפץ אתה משליך ישן מפני חדש כי החדש אולי יפה ונעים יותר לעיניך, כי מה שיש עכשיו משעמם, או בלוי, או מעלה זיכרונות שתעדיף לשכוח. ייתכן שאתה מבקש לפמפם אנרגיה אחרת, מרעננת, אולי אתה מבקש להתהדר בחדש, למשוך אורחים מסוקרנים? לבזבז כסף?כי משעמם לך? כי אתה מחפש אתגרים? ואולי אתה מבקש לרדת מ'מגדל השן' שלך? לפגוש משפצים שרירנים, מיזעי גופיה, מחוספסי לשון ולחי (שהם, בדרך ההכללה, המשפצים ה"נורמטיביים"?)
  אבל, מהיכן הדחף האמיתי-אמיתי באמת שיש לנו לשפץ, להתחיל מחדש?
  אכן, איש-אישה לנבכי נפשו.
  עודד ניב

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.